• KURUMSAL Adese'nin dünü ve bugünü...
 
Kurumsal

Adese’ye Genel Bakış

İttifak Holding’in perakende markası Adese, Türkiye’nin en önemli perakende markalarından biri olarak 1991 yılından bu yana hizmet vermektedir. Uzun vadeli büyüme stratejileri doğrultusunda sektördeki istikrarını ve kurumsal hedeflerini daha da ileri taşımak amacıyla 2011 yılında Borsa İstanbul’a girmiştir. Her müşterisinin gönül rahatlığı ile alışveriş yapabileceği kaliteli ve güvenilir bir alışveriş deneyimi sunan Adese, alışveriş sürecinin her aşamasına yakından bakan ve detayları önemseyen bir hizmet anlayışına sahiptir.

 

 • İnsani değerler anlamında Anadolulu, kalite ölçütleri bakımından evrensel bir markayız.
 • Alışveriş sürecinin her aşamasına yakından bakan ve detayları önemseyen bir hizmet anlayışına sahibiz.
 • Güler yüzü, heyecan verici bir başarıya ulaşabilmenin anahtarı olarak görürüz.
 • Mutlak müşteri memnuniyetini temel ilke olarak kabul eder, müşterilerimize daima beklentilerinden daha fazlasını sunarız.
 • Müşterilerimizin her eleştirisini bir danışmanlık hizmeti olarak değerlendirir ve önemseriz.
 • Hizmet süreçlerimizi verimlilik esasına göre düzenler, gerçekleştirdiğimiz tasarrufu uygun fiyat olarak müşterilerimize yansıtırız.
 • Müşterilerimize marka ve ürün dayatmaz; tüm ihtiyaçları dikkate alarak maksimum ölçüde çeşitlilik sunarız.
 • Sağlıklı bir toplum ve sağlıklı bir nesil için sosyal sorumluluk örneği olarak alkol ve sigara satmayız.
 • Evlerine almayacakları ürünü müşterilerine de asla sunmayan çalışanlara sahip bir perakende markasıyız.
 • Marketimizde ağırladığımız müşterilerimizde bile Adese’de kariyer yapma heyecanı uyandırmak için çalışırız.
 • "En büyük" olmayı değil "en iyi" olmayı amaçlarız.

Tayfun Bora KUMRU Yönetim Kurulu Başkanı tayfun.kumru@adese.com.tr
Nurettin ÖRÜCÜ Genel Müdür Yardımcısı nurettin.orucu@adese.com.tr
Yunus KÖSE Genel Müdür Yardımcısı yunus.kose@adese.com.tr
Etem UYANDIRAN Muhasebe Müdürü etem.uyandiran@adese.com.tr
Tamer YARAROĞLU Bütçe Planlama Müdürü tamer.yararoglu@adese.com.tr
Mehmet TOPUZ Finans Müdür Vekili mehmet.topuz@adese.com.tr
İsmail ERSOY Kurum Avukatı ismail.ersoy@adese.com.tr
Salih YILMAZ Kurumsal İletişim ve İnsan Kaynakları Müdürü salih.yilmaz@adese.com.tr
Hasan Ali ULUTAŞ Teknik Satınalma Müdürü hasanali.ulutas@adese.com.tr
Ahmet Suat GÜL Bilişim Teknolojileri Müdür Yardımcısı ahmetsuat.gul@adese.com.tr
Mehmet UYAR 1. Bölge Müdürü mehmet.uyar@adese.com.tr
Ali PEKKİRİŞÇİ 2. Bölge Müdürü ali.pekkirisci@adese.com.tr
Lütfi Ayhan AY Kategori Müdürü ayhan.ay@adese.com.tr
Ayhan GÖÇÜK Kategori Müdür Yardımcısı ayhan.gocuk@adese.com.tr
Mevlüt ÖZTÜRK Toptan Satış Müdür Yardımcısı mevlut.ozturk@adese.com.tr
Suat ÇAKAR Lojistik Müdürü suat.cakar@adese.com.tr
Serkan ÇELİK İşletme Yöneticisi (Unlu Mamuller) serkan.celik@adese.com.tr
Halil AVCU İşletme Yöneticisi (Meyve Sebze) halil.avcu@adese.com.tr
Halil ORHAN İşletme Yöneticisi (Et İşleme) halil.orhan@adese.com.tr

 • Kalite Bilincimiz

  Adese, sağlıklı ürünleri sağlıklı ortamlarda sunmayı ilke edinmiş; gıda hijyeni, gıda güvenliği ve gıda kalite standartları konusunda dünya standartlarında uygulamaları olan bir perakende markasıdır.

  Adese raflarında yerini alan ürünler, müşteriye ulaşmadan önce kalite kontrol laboratuarlarındaki mühendisleri tarafından gerekli analizlere tabi tutularak satışa sunulmaktadır. Bununla birlikte Adese, evlerine almayacakları ürünü müşterilerine de asla sunmayan çalışanlara sahip bir perakende markası olarak, tedarikçileri ve özgün markalı ürün üreticilerini sürekli denetime tabi tutmaktadır.

  Gıda güvenliği ve hijyen bilincinin oluşması ve sağlıklı koşullarda sağlıklı ürünleri müşterisine ulaştırmak amacıyla aynı zamanda tüm çalışanlarına da sürekli eğitim vermektedir.

 • 01 Kalite Kontrol

  Ürünler, kalite kontrol laboratuarlarındaki mühendislerin analizleri sonrasında satışa sunulmaktadır.

  02 Doğaya Saygı

  Doğaya saygılı ve insan sağlığını koruyan zincirin tüm aşamalarında gıda hijyeni kurallarına uyulmaktadır.

  03 Gıda Güvenliği

  Sağlıklı koşullarda sağlıklı ürünleri müşteriye ulaştırmak amacıyla tüm çalışanlara sürekli eğitim verilmektedir.

 • Et Tedariği

  Adese, mağazalarındaki kırmızı et ihtiyacını İttifak Holding’in hayvancılık ve et entegre alanındaki ciddi yatırımı olan Selet ile karşılamaktadır. Selet’in yıllık 15 bin küçükbaş ve 2 bin büyükbaş yetiştirme kapasitesine sahip besi çiftliğinde yüzde 100 yerli besi dana ve kuzulardan elde ettiği sağlıklı etleri temin eden Adese, bu etleri kendi et işleme tesisinde işleyerek tescilli markası Mercek ile müşterilerine sunmaktadır. Mercek et ürünleri, MAP ambalajlama teknolojisiyle ambalajlanmaktadır. Bu teknoloji sayesine ürünler ilk günkü tazeliklerini korumaktadır.

 • 01 Selet Güvencesi

  Kırmızı et ve yumurta ürünlerinin tedarikçisi, İttifak Holding’in tarım ve hayvancılık sektöründeki markası Selet.

  02 Ziraat Onayı

  Selet, kendi çiftliklerinde, ziraat mühendislerinin gözetiminde yetiştirip kestiği hayvanları Adese müşterilerine sunmaktadır.

  03 Sürdürülebilir Kalite

  Selet ürünleri, Adese’nin sürdürülebilir kalite prensibiyle hizmet verdiğinin göstergesidir.

 • Unlu Mamuller Tedariği

  Adese, unlu mamuller alanındaki ihtiyaçlarının tamamına yakınını kendi markası olan Restore Unlu Mamuller Tesisi ile karşılamaktadır. 5 bin metrekarelik Restore Unlu Mamuller Tesisi, hem ekmek fabrikası hem de market içlerindeki üretim tesislerinde mayalı grup çeşitleri, gevrek, yaş pasta ve tatlı grubu gibi unlu mamul üretimi gerçekleştirmektedir. Restore’nin bünyesinde, bu ürünlere ek olarak ruşeymli ekmek, çavdar ekmeği, tam buğday ekmeği ve yöresel lezzetler gibi birçok çeşidin üretimi de mevcuttur.

 • 01 Restore Güvencesi

  Adese, unlu mamuller alandaki tüm ihtiyaçlarını kendi markası olan Restore ile karşılamaktadır.

  02 Üretim Yerleri

  Restore, üretimlerini ekmek fabrikası ve market içlerindeki üretim tesislerinde gerçekleştirmektedir.

  03 Zengin Ürün Çeşidi

  Restore, başta ekmek olmak üzere zengin unlu mamul çeşitliliği ile Adese’nin farklılaşma alanlarından biridir.

 • Meyve-Sebze Tedariği

  Gıda ürünleri söz konusu olduğunda tazeliği ve sağlığı her zaman ön planda tutan Adese, manav ürünlerine de aynı özenle yaklaşmaktadır. Meyve ve sebzelerin büyük bir bölümünü doğrudan üreticiden temin eden Adese, ürünlerin tazeliğini koruması için standartları daima yükseltmekte; Konya merkez, Antalya Serik ve Mersin Tarsus’ta yer alan meyve-sebze alım, işleme ve dağıtım tesisleri sayesinde mağazalara daha taze sevk edilmesini sağlamaktadır.

 • 01 Üreticiden Tedarik

  Adese, meyve sebze ürünlerinin neredeyse tamamını başka bir aracı olmadan direkt üreticiden temin eder.

  02 Kaliteli Mahsül

  Manav reyonları için özel satın alma ve denetim ekibi kuran Adese, kaliteli mahsül için üretici ile işbirliği yapmaktadır.

  03 Tazelik

  En kaliteli ve en taze ürünleri sunan Adese, müşterisine ürün seçmek için fazla zaman harcatmaz.

Adese Toptan
Neden Adese Toptan?
 • 1Tek Adres

  Adese Toptan, fabrika, okul, hastane, otel, özel işletmeler ve kamu kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu gıda ve temel ihtiyaç malzemelerinin tek adresten temin edilmesine olanak sağlıyor.

  2Kapıya Teslim

  Adese Toptan, kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri ödeme avantajıyla birleştirerek sağlıklı ve hijyenik koşullarda kapınıza kadar teslim ediyor.

 • 3Ekstra İndirim

  Adese Toptan Kart sahibi firmalar, isterlerse Adese marketlerinden kendileri de alışveriş yapabiliyor ve Adese Toptan Kart’ın sağladığı ekstra indirimden yararlanabiliyor.

  4Müşteri Hizmetleri

  Adese’nin toptan satış hizmetinden yararlanmak isteyen firmalar, 444 0 237 numaralı Müşteri Danışma hattından bilgi alabilir.

Hediye Kart
 • 1Hediye Özgürlüğü

  Adese, ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmak isteyenlere, çalışanlarına ve sevdiklerine hediye almak isteyenlere “Hediye Kart” ile istediklerini alabilme özgürlüğünü sunuyor.

  2Limit Özgürlüğü

  25-50-75-100 TL limitlerde hazırlanan veya limitini sizin belirleyeceğiniz Hediye Kart’ları istediğiniz miktar ve adette alabilir, dilediğiniz kişi ya da kurumlarla paylaşabilirsiniz..

 • 3Fırsatlar

  Parça parça ya da tek seferde harcanabilen Hediye Kart ayrıca, Adese’de geçerli olan tüm kampanya ve indirimlerden de yararlanma fırsatı sunar.

Hediye Paketleri
 • 1Ekonomik

  Adese, özellikle Ramazan dönemlerinde çalışanlarına, sevdiklerine ve ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmak isteyen müşterilerine, zengin ve ekonomik fiyatlı hediye paketi seçenekleri sunuyor.

  2Özel Paket İçeriği

  Temel mutfak ihtiyaçlarını A’dan Z’ye karşılayabilecek nitelikte ve farklı içeriklerde ‘Hediye Paketleri’ sunan Adese, müşterilerine özel siparişlerle kendi hediye paketlerinin içeriklerini de belirleyebilme olanağı sağlıyor.

 • 3Hassasiyet

  Adese, uzun yıllardır müşterileri için hazırladığı paketlerde kendisine duyulan güvene layık olabilmek için koli içeriklerine büyük hassasiyet gösteriyor.

Özgün Markalı Ürünler

Adese, müşterilerine Türkiye’nin en seçkin markalarının yanı sıra, kaliteli ve uygun fiyatlı, kendi markasını üzerine koyabilecek kadar güvendiği ürünler de sunmaktadır.

Kendi markasını taşıyan ürünlerin başarısını, müşterilerinin alışveriş deneyimini tamamlayan ve marka imajına katkı üreten önemli faaliyet alanlarından biri olarak gören Adese, 87 grupta 291 çeşit private label ürünü uygun fiyata müşterileri ile buluşturmaktadır.

 

AVM
KULESİTE

Bir İttifak Holding kuruluşu olan ve sadece Konya’nın değil tüm bölgenin çehresini değiştiren, Türkiye’nin en modern alışveriş ve eğlence merkezlerinden biri olan Kulesite, yine İttifak Holding iştiraklerinden Seha Yapı tarafından yürütülen 11 aylık bir inşa sürecinin ardından, 2004 yılının Haziran ayında hizmet vermeye başlamıştır.

Kulesite, toplam 1.500 koltuk kapasiteli sinemaları, 7 bin metrekarelik eğlence merkezi, aralarında Adese hipermarketin de bulunduğu 140 seçkin mağazası, 1.700 araçlık otoparkı, Türk ve dünya lezzetlerinin bir arada sunulduğu restoranları ile kısa sürede Konya’da sosyal ve kültürel yaşamın merkezi konumuna gelmiştir.

İttifak Holding’in iş ve alışveriş merkezi yönetimi alanında faaliyet gösteren şirketi Kule Yönetim Organizasyon ve Danışmanlık A.Ş. tarafından yönetilen Kulesite, hafta içi 30 bin, hafta sonu 45 bin, özel günlerde de günde ortalama 75 bin ziyaretçi ağırlamaktadır. Konya’nın en değerli lokasyonunda bulunan Kulesite AVM’de, 2014 yılı içerisinde başlayan modernizasyon çalışmaları 2017 yılında da devam etmiştir. Yenilenme çalışmalarıyla birlikte Kulesite’nin fast food katı teras ile bağlantılı hale getirilerek daha keyifli bir ortam oluşturulmuştur.

Adres Feritpaşa Mah.Kule Cad.No:8 Selçuklu / Konya
Telefon +90 332 234 32 72
Faks +90 332 234 32 78
E-posta info@kulesite.com
Web www.kulesite.com
EREĞLİ PARKSİTE

Parksite Alışveriş ve Eğlence Merkezi, nüfusu, eğitim düzeyi ve Türkiye’nin pek çok kentinin üzerindeki üretim potansiyeli ile dikkat çeken Konya Ereğli’de, 2009 yılında faaliyete girmiştir.

Ereğli’nin buluşma noktası konumuna gelen Parksite, 30.000 metrekare kapalı alanda, aralarında Adese’nin de bulunduğu 48 seçkin mağazası, 5 sinema salonu ve 400 kişilik yiyecek alanıyla hizmet vermektedir.

Ereğli’nin bir cazibe merkezi haline gelmesine önemli bir katkıda bulunan Ereğli Parksite, bölgenin sosyal yaşantısı ve ekonomisinin yanı sıra istihdamına da büyük katkı sağlamaktadır.

Adres Sümer Mah. Rasim Erel Cad. Eczacı Sami Sok. No:3 Ereğli / Konya
Telefon +90 332 712 65 00
Faks +90 332 712 65 05
E-posta info@eregliparksiteavm.com
Web www.eregliparksiteavm.com
 
YUKARI